Sosyal Medya

Sosyal Medya hesaplarının yönetiminde hedef planımız aşağıdaki süreçle başlar;

Ticari hedef kitle analizi yapılacaktır, yaş, cinsiyet, ilgi, eğitim ve ekonomik durum
Etkileşim odaklı kitle analizi yapılacaktır, beğeni, yorum ve paylaşım eğilimi yüksek kullanıcıların analiz ve hedeflenmesi planlanacaktır.
Ticari hedef kitle analizi yapılacaktır, yaş, cinsiyet, ilgi, eğitim ve ekonomik durum
Kurum hakkında haberler, yenilikler, hizmetler gibi bilimum ticari faaliyetler 1. grup odağında planlanacak ve her platform için bu kitle hedef alınacaktır.

Özel günler, bilgilendirmeler, infografikler, yarışmalar, karikatürler, listelemeler ve soru cevap gibi etkileşim odaklı paylaşımlar 2. grup odağında gerçekleşecektir.

Markanın ihtiyaçları doğrultusunda ve bu ihtiyaçların hedef kitle ile buluştuğu noktada biz bulunuyor ve stratejilerini geliştiriyoruz. Marka takipçilerinin ne istediklerini biliyor, onların dilinden anlıyor ve bu isteklere cevap verebilecek en uygun iletişim dilini kullanıyoruz. Onlar için hazırladığımız özgün kampanyalar ile sosyal ağlarınızı keyifli etkileşim platformları haline getiriyoruz.

Sosyal iletişimin tüm imkânlarını markanız için ortaya çıkarıyoruz. Dijital platformun en ilgi çekici ayağı olan sosyal medyada etkileyici sonuçlar almanız için buradayız. Hedef kitleyle çift yönlü iletişim kurmanızı sağlayacak, onların gözünde daha iyi bir noktada olmanız için çalışıyoruz. Sadece bu kadar değil tabii ki; aynı zamanda hedef kitlenizin sorularını, isteklerini, şikâyetlerini göz önünde bulundurarak, uzun soluklu bir planlama yapıyoruz. Sosyal medyada sizin için hikâyeler yaratıyoruz. Tabi bunlarla da bitmiyor yaptıklarımız;

Dijital İletişim Markalar İçin Nuh’un Gemisi! Markaları Yeni Çağa Taşıyacak Olan Mecra; Sosyal Medya.

O Markanın ihtiyacına uygun mecraları belirleyerek markaya özgün sosyal medya yönetim stratejileri geliştirip markaya özel çözümler sunarız. Her marka her sosyal ağda olmalı demez, standart çözümleri uygulamayı tercih etmeyiz. İhtiyaç ne ise belirler ve real time, gündem odaklı aksiyonlar ile markanın dijital varlığını etkileyici hale getiririz.
Dijital dünya da tasarım ve baskı ile ilgili ön hazırlık çalışmaları, katalog, broşür, insert, poster, afiş vb. basılı materyaller, gazete ve dergi ilanları vb. çalışmalar ile ilgili müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmet veriyoruz.
Markalarımıza dijital odaklı kampanyalar hazırlarız. Bu kampanyaları hazırlarken varsa kampanyanın TV ve Basılı Medya ayakları ile de maksimum etkileşimi yakalamak üzere bir bütün olarak düşünür kampanyanın tüm adımlarında alınacak en efektif aksiyonları en başında belirleriz.

Sosyal Medya & SEO

Dijital pazarlamanın bu iki önemli kavramı aslında birbirlerine oldukça bağlıdır. Sosyal Medya kullanıcılarının paylaşımda bulundukları günlerinin önemli bir kısmını geçirdikleri bir platformdur. SEO kriterlerine uygun bir içeriğin mümkün olduğunca fazla kullanıcının karşısında olmasının sağlanması hedeflenmeli ve bu gerçekleştiğinde arama motorları bunu fark etmektedir. Bu nedenle Sosyal Medya paylaşımları size referans olacak şekilde hazırlanmalı görsel içerikler ile desteklenmelidir. Sosyal medya yönetimi başarılı yapılan markalar SEO açısından da birçok artı kazanmaktadır.

Neden Sosyal Medya Çalışması Yapmalısınız ?

  • Türkiye genelinde 37,7 milyon aktif internet kullanıcısı bulunuyor. Buna göre 76.7 milyonluk nüfusun olduğu ülkemizde aktif internet kullanıcı penetrasyonunun %49 olduğu görülüyor.
  • 40 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunan Türkiye’de sosyal medya hesaplarının penetrasyon oranının ise %52 olduğu görülüyor.
  • Mobil olarak 32 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunuyor. Buna göre 40 milyon aktif sosyal medya hesabının %80’ine mobilden erişim yapıldığı görülüyor.
  • Rapora göre Türkiye’de yaklaşık 69.6 milyon mobil kullanıcı bulunuyor.
  • Türkiye’deki internet kullanıcıları gün içerisinde ortalama 4 saat 37 dakikayı internette, 2 saat 51 dakikayı mobil internette ve 2 saat 56 dakikayı ise sosyal medyada geçiriyor. Kullanıcıların televizyon başında geçirdiği süre ise günde ortalama 2 saat 17 dakika olarak belirtilmiş.
  • Türkiye’de en çok kullanılan sosyal ağlara bakıldığında Facebook, WhatsApp ve Facebook Messenger ilk üçü oluşturmaktadır.